"Козацькі розваги" – це змагання, що дарують гарт і радість перемог. Мета цього свята - патріотичне виховання молоді, розвиток фізичних якостей, вивчення славної козацької історії і традицій, які нині свято береже і продовжує Українське Реєстрове Козацтво. 24 листопада 2010 року серед учнів 10-11 класів проходили традиційні спортивно-масові змагання «Козацькі розваги». Того дня веселий гамір наповнив спортивний зал школи. Успішність проведення свята протягом останніх років забезпечується дружньою і згуртованою роботою педагогічного колективу. На думку директора школи, Габісової Наталі Михайлівни, проведення таких заходів сприяє розвитку не тільки фізичних якостей, але й формуванню патріотизму та естетичних почуттів у молодого покоління, ґрунтуючись на знаннях історії козацтва. Справжні захисники Вітчизни мають бути сильними, сміливими, завзятими – так вважають учасники свята. Цього року за звання найсильніших змагалися команди 10А,Б,11А,Б класів. По шість юнаків від кожної команди випробовували свої сили у семи різних за видами спорту конкурсах. Завдання для козаків були не тільки досить важкими, але й жартівливими. Кожен з учасників мав змогу виявити свою хоробрість, вправність і силу, а також виявити своє почуття гумору. З самого початку організації цієї спортивно-патріотична гра, крім фізичного оздоровлення і організації вільного часу школярів, було визначено головне – формування моральності підростаючого покоління. Гра пройшла азартно і цікаво, з великим піднесенням. Проведення таких свят вже стало традицією нашої школи. Конкурсна програма була підготовлена за національними традиціями: підтягування, швидкісні естафети, силові вправи тощо. Після огляду стройової виправки юнаків, розпочалися цікаві змагання, де кожна команда працювала під девізом: «Один за всіх, і всі за одного». У найважчому виді програми – підтягування – перемогу святкував найпотужніший юнак школи, учень 10Б класу – Кущак Дмитро, для якого спорт – це заняття для душі.
А потім розпочалися не менш захоплюючі змагання, що мали за мету перевірити не тільки силу, а й спритність нащадків козацької слави, їхню кмітливість. Приміром, конкурс «Влучний стрілець», де роль кулі виконує баскетбольний м’яч. Від кожної команди делегувався один учасник, який мав здійснити п’ять кидків м’яча. І ось тут треба було врахувати не тільки траєкторію, а й силу польоту м’яча, щоб влучити в прямокутник на щитку. Втім, кільком учасникам вдалося це зробити. До речі, фізкультурній і спортивно-масовій роботи адміністрація школи приділяє багато уваги, підтримуючи кожен захід. Щодо спортивної бази, то вона потребує поновлення і поповнення. Не менший інтерес викликали змагання з естафети. Палко вболівали глядачі за кожного учасника, підтримували їх оплесками. Любов Павлівна Іванисенко, вчитель фізичної культури, яка має понад тридцятирічний досвід роботи в цій системі, вміло організувала це свято. Їй допомагала її колега, Анастасія Сергіївна Капцова. Своєю головною місією вони вважають виховання фізично міцного підростаючого покоління. У боротьбі за звання справжніх козаків, захисників Вітчизни перемогла команда 10-Б класу. Команди-учасники були нагороджені грамотами.
Друге місце посіла команда 10А класу, третю сходинку посіли учні 11А класу. Втім, навіть ті, хто не увійшов до числа призерів змагань, не відчували себе переможеними. Бо вони отримали міцний заряд бадьорості і гарного настрою. Організатори заходу, вчителі фізичної культури, Іванисенко Л.П, Капцова А.С. та адміністрація школи впевнені, що традиція проведення таких героїко-патріотичних свят буде продовжуватися і далі.
Заступник директора Дубовик О.М. |