9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.
Учні 6В класу разом зі своїм класним керівником Сапожніковою Тетяною Григорівною підготували літературно-музичну композицію "Наша мова калинова", присвячену Дню писемності та мови. Ведучі свята Тетяна Цунік І Марія Вінниченко, учні 6В класу запропонували присутнім (учням, батькам та учителям) цікаву розповідь про рідну мову. Прочитали вірші про мову, гуморески. прозвучали пісні про мову у виконанні учня 8Б класу Кіріса Дениса. Всі присутні із задоволенням послухали прислів'я про мову родину, відгадали загадки. Бібліотекар школи Соїна Надія Володимирівна розповіла учням про народженя та прихід до нас писемного слова.
Свято було змістовним і цікавим. Всі були задоволені. |