Середа, 08.04.2020, 08:31

Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Життя школи
Статті вчителів [12]
Шкільні новини [210]
Навчально-методична робота [85]
Виховна робота [123]
Гордість школи - випускники [2]
Інформація для учнів [31]
Інформація для батьків [43]
Сторінка психолога [13]
Шкільна бібліотека [17]
Проект "Енергоефективнi школи" [27]
Навчально-виховний процес [25]
Проект "Нова генерація" [9]
Особисті блоги та сайти вчителів [9]
Атестація педагогічних працівників [5]
ДПА і ЗНО [12]
Безпека у навчальному закладі [3]
Популярне на сайті
Знайти на сайті

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

 
Головна » 2013 » Листопад » 4 » шкільний учнівський квиток
15:39
шкільний учнівський квиток


Одним із головних інноваційних проектів є створення єдиного інтегрованого інформаційного середовища України в галузі освіти – Державної інформаційно-виробничої системи «ОСВІТА» (наказ МОН України 10.12.2003 №811, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2004 за №201/8800).

Одним з завдань ІВС «ОСВІТА» є створення та супроводження єдиної бази даних учнів та студентів в Україні. Забезпечити регулярний та повний збір інформації про учнів шкіл може впровадження єдиного шкільного учнівського квитка.

В 2008 р. наказом МОН України №1120 від 09.12.2008 розпочато експеримент по впровадженню шкільних учнівських квитків, про що повідомлено Міністерство транспорту та зв’язку України з метою надання пільг учням загальноосвітніх навчальних закладів України для проїзду на міському та приміському пасажирському транспорті.

У Києві квиток апробований в рамках впровадження проекту «Комплексна система безпеки навчального закладу», де на квиток також покладено функцію реєстрації та проходу учнів в шкільні приміщення через систему контролю та управління доступом. Як ідентифікатор в системі використовується безконтактний чіп-модуль, вмонтований в картку. Цей модуль дозволяє використовувати одну й ту ж картку для ідентифікації особи в різних за призначенням системах, включаючи роботу з комп’ютерами, Інтернетом, проїздом в транспорті, тощо.В 2013 році відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 23.07.13 №591/0/212-13 «Про запровадження інноваційного проекту «Шкільний учнівський квиток» в загальноосвітніх навчальних закладах області» починається запровадження шкільного учнівського квитка єдиного зразка.

Зразок та опис шкільного електронного учнівського квитка

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказом Міністерства освіти і науки України №1120 від 09.12.2008р.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Шкільний електронний учнівський квиток (надалі - учнівський квиток) - це персональні дані про особу (учня), що навчається у загальноосвітньому навчальному закладі, занесені в централізований банк даних Міністерства освіти і науки України (ІВС "ОСВІТА") та частково відтворені в пластиковій картці.Персональні дані про учня, що відтворюються на картці:


прізвище, ім'я, по батькові, цифрова фотографія;


серія та номер електронного учнівського квитка;


індивідуальний штрих-код квитка;


дата видачі учнівського квитка та термін його дії.Дані про навчальний заклад, що відтворюються на картці:


назва навчального закладу;


посада, прізвище та ініціали керівника навчального закладу;


підпис керівника та печатка навчального закладу;


додаткова інформація навчального закладу (на вимогу навчального закладу).Додатково на пластиковій картці може відтворюватись інформація про виробника пластикової картки; логотипи, піктограми та інші графічні елементи, що вказують на використання учнівського квитка в інших системах електронного обліку (системи безпеки, контролю доступу, тощо).Пластикова картка може бути виконана з вмонтованим чіп-модулем.Картки повинні бути виконані з врахуванням вимог стандартів ISO 7810:2003; 7816-1:1998; 7816-2:1999; 14443-1:2000; 14443-2:2001.

2. ОПИС ЛИЦЬОВОЇ СТОРОНИ КАРТКИ

Обов'язковим елементом дизайну лицьової сторони картки є надпис "УЧНІВСЬКИЙ КВИТОК" - назва документу.


Додатково, на лицьовій стороні картки можуть розташовуватись логотипи, піктограми та інші графічні елементи, що вказують на використання учнівського квитка в інших системах електронного обліку. Розташування цих елементів не повинно перекривати надпис "УЧНІВСЬКИЙ КВИТОК" та в інший спосіб заважати візуальній ідентифікації документа за його назвою.

Зразок шкільного учнівського квитка

3. ОПИС ЗВОРОТНОЇ СТОРОНИ КАРТКИ

На зворотній стороні картки повинні розташовуватися такі елементи:


у лівій верхній частині картки розміщується фотографія учня розмірами не меншими за 21x27 мм;


під фотографією міститься поле "Примітка" для внесення додаткової інформації навчального закладу (за бажанням навчального закладу);


в лівій нижній частині картки міститься поле для відтворення штрих-коду квитка;Праворуч від фотографії зверху вниз відтворюються:


повна назва навчального закладу;


прізвище, ім'я та по батькові учня;


серія та номер учнівського квитка;Праворуч від поля "Примітка" зверху вниз відтворюються дата видачі учнівського квитка та термін його дії.Праворуч від поля "Штрих-код" зліва направо відтворюється інформація про посаду керівника навчального закладу, його підпис, прізвище та ініціали.Вище над прізвищем та ініціалами керівника навчального закладу відтворюється печатка навчального закладу розмірами в діаметрі, не меншими від 15 мм.Справа внизу учнівського квитка може відтворюватись інформація про виробника картки.Під полем для розташування штрих-коду квитка може відтворювати службова інформація, що відноситься до систем електронного обліку.

Загальна процедура замовлення учнівського квитка

Процедура замовлення учнівського квитка практично не відрізнятиметься від процедури замовлення документів про освіту.У кожному навчальному закладі та районному відділі освіти (РВО) призначаються відповідальні особи, які збиратимуть анкети, замовлення по школі та скановані фото учнів (фото сканується у роздільній здатності 300 піксель/дюйм, розмір 3х4, формат JPG, файл називається прізвищем, ім’ям та по батькові учня). Після збору всіх необхідних даних відповідальний з РВО формує пакет документів та направляє його до ТОВ «НВП «ОДЦПІТ».Після обробки заявок ТОВ «НВП «ОДЦПІТ» надсилає електронною поштою відділам освіти списки у розрізі кожного навчального закладу для перевірки. Після перевірки, ТОВ «НВП «ОДЦПІТ» формуються зведені цифрові підтвердження замовлення (позакладно), після отримання яких (з підписом директора та печаткою навчального закладу) ТОВ «НВП «ОДЦПІТ» формує електронні пакети для виготовлення учнівських квитків та відсилає до м.Києва у ДП «Інфоресурс» для присвоєння номерів.Протягом 2-3-х тижнів виготовляються шкільні учнівські квитки, про що повідомляється у відділ освіти і відповідальний приїздить (з довіреністю та оригіналом цифрового підтвердження) до ТОВ «НВП «ОДЦПІТ» для отримання шкільних учнівських квитків.Оплата проводиться навчальними закладами протягом 10 банківських днів з моменту отримання учнівських квитків шляхом банківського переказу. Оплата квитків учнів пільгових категорій проводиться управліннями (відділами) освіти згідно кошторису та запланованих у місцевих бюджетах видатків починаючи з 2014 року.

Для чого потрібен шкільний учнівський квиток
забезпечує пільговий проїзд учнів у міському та приміському пасажирському транспорті;


персоніфікований захищений від підробок документ, що підтверджує особу учня, навчальний заклад, в якому він навчається, в якому населеному пункті знаходиться навчальний заклад та містить основну інформацію про особу;


може використовуватися як картка доступу до навчального закладу. Документ, який забезпечує захист від несанкціонованого доступу в навчальний заклад сторонніх осіб;


перший в житті персоніфікований офіційний документ, який виховує в дитині відповідальність та самостійність;


дає можливість користуватися пільгами на певні послуги та розважальні заходи (ТРЦ "ДАФІ”, кінотеатр "Січ”, Історичний музей ім. Д.І. Яворницького, Художній музей, Академічний Український Музикально-Драматичний театр ім. Т.Г. Шевченко, Дім органної музики, театр одного актора "Крик”, Планетарій );


отримання пільг для доступу до інтернет-ресурсів (Windows\Office).Також введення шкільного учнівського квитка єдиного зразка необхідно для здійснення контролю відшкодування пільг за проїзд у залізничному транспорті (рахунки від Мінінфраструктури перевищують дані МОНУ майже у 3 рази), моніторингу загальноосвітнього процесу, збору статистичних даних з боку МОНУ для виконання прогнозів з метою прийняття управлінських рішень в галузі освіти.
Категорія: Інформація для учнів | Переглядів: 812 | Додав: оля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2020
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Наші друзі
 • Першотравенська ЗШ №1
 • Першотравенська ЗШ №3
 • Першотравенська ЗШ №4
 • Першотравенська ЗШ №5
 • ЦДТ«Надія»
 • Міський відділ освіти
 • ВИПУСКНИКАМ
 • Все про ЗНО
 • Міністерство освіти і науки України
 • Дніпропетровський РЦОЯО
 • Портал про ЗНО
 • Інформаційна система "Конкурс"
 • Урядовий сайт для юних громадян
 • ВЧИТЕЛЯМ
 • Все про ЗНО
 • Міністерство освіти і науки України
 • Дніпропетровський РЦОЯО
 • Портал про ЗНО
 • Библиотекарь.Ру
 • Острів знань
 • ДОІППО
 • Освітній портал
 • "Мої знання"
 • "Освітній портал Дніпропетровщини"
 • "Головне управління освіти і науки"
 • "Освітній портал Пед ПРЕСА"
 • Архів
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Конструктор сайтів - uCoz