Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця".
Сьогодні і Ш №2 відзначала день української писемності . Класний керівник 6-В класу Сапожнікова Тетяна Григорівна зі своїми учнями підготували цікавий захід. Багато хороших слів було сказано на честь нашої рідної мови. Кіріс Денис, учень 8-Б класу заспівав пісню «Чорнобривці» та «Щастя» українською мовою. Діти показали свої знання українських прислів'їв , інсценували сценки. Бібліотекар Н.В.Соїна , розповіла про виникнення української писемності.
Ми – українські – велика родина,
Мова і пісня у нас солов’їна.
Квітне в садочках червона калина,
Рідна земля для нас всіх Україна.
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мова!
У барвінки зодягайся, українське слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,
Як з дитячої колиски мову покохали.
а |