18-19 березня 2016 року працювала IV Міжнародна науково-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи».
У конференції взяли участь:
- перший секретар Посольства Королівства Нідерландів в Україні Ріні Бюс,
директор Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталія Вяткіна,
- виконувач обов’язків директора Регіональної місії Агентства США (USAID) в Україні, Білорусі, Молдові та на Кіпрі Джон Пеннел,
директор Інтерньюз в Україні Вейн Шарп,
- директор програм ІRЕХ Україна М’яхрібан Карягдииєва,
- менеджер програм Медіаінституту: FOJO Ольга Валле,
- освітяни та науковці.
Дніпропетровщину представляла команда, у складі якої були педагоги ПЗШ №2 ІВАНОВА І.Б. та ПОНЕЖА Н.О. Вони розповідали про власний досвід роботи щодо формування медіаграмотності у педагогів, учнів та їх батьків у своїх виступах: «Перші кроки у викладанні курсу «Сходинки до медіаграмотності» і «Інтеграція медіаосвіти в предмети суспільно-гуманітарного циклу як засіб розвитку критичного мислення учнів». ІВАНОВА І.Б. була нагороджена Подякою МОН за інноваційні підходи до упровадження медіаосвіти і медіаграмотності в Україні взагальну середню освіту.
Директор Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталія Вяткіна наголосила на актуальності питання медіаосвіти для українського суспільства. Вона звернула увагу на проблему безпеки дітей в інтернеті, адже сьогодні молодь активно користується сучасними технологіями та багато часу приділяє соціальним мережам. Від того, як подається в глобальній Мережі інформація, залежатиме її сприйняття. Медіаосвіта має на меті виховання медіаграмотності, що передбачає розвиток критичного мислення. «Курси критичного мислення можуть розвиватися та впроваджуватися тільки у демократичному суспільстві. Це той інструмент, що сьогодні мають вчителі-практики, фахівці для успішного розвитку медіаосвіти», – зазначила Наталія Вяткіна.
Серед важливих тем розвитку медіаосвіти Наталія Вяткіна також відзначила соціальну роботу, що поєднує зусилля педагогів і батьків для вирішення багатьох проблем – психологічних, маніпулювання громадською свідомістю та інших.
Під час конференції перший секретар Посольства Королівства Нідерландів в Україні Ріні Бюс, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України Галина Усатенко вручили нагороди переможцям Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків з історії України, всесвітньої історії, курсів «Людина світ», «Людина і суспільство» з елементами медіаосвіти і медіаграмотності.
Лауреатом конкурсу стала ПОНЕЖА Н.О., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2, Дніпропетровська обл. – за план-конспект уроку «Хрущевская оттепель. Украина в условиях десталинизации (1956-1964)» (11 клас, «Історія України»).
Під час заходу також відбулась презентація проекту «Програма медіаграмотності для громадян», що виконується за підтримки Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академії української преси, IREX та StopFake.
Активну участь в реалізації заходів даного проекту брали педагоги ПЗШ №2 ІВАНОВА І.Б. та ДОКУЧАЄВА Н.В., які були учасниками вищезазначеного тренінгу в м. Дніпропетровськ та організаторами його проведення в м. Першотравенськ.
|