25 квітня 2015 року у школі пройшов день цивільного захисту й об'єктового тренування.
З метою практичної перевірки здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я та життя у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та в умовах можливих терористичних проявів, організованого переведення системи ЦЗ з мирного на воєнний стан, навчання керівного та командно-навчальницького складу школи та проведення заходів ЦЗ у школі було проведено День ЦЗ і ОТ. В період з 20.04.2015 по 25.04.2015 року було проведено такі заходи:
- Вивчення адміністрацією школи, вчителями молодших класів та класними керівниками нормативних документів Міністерства освіти і науки України, відділу освіти з питань НС та ЦЗН щодо підготовки учнів за програмою і завданнями в планах ЦЗ на мирний та воєнний час.
- Організація і проведення заходів з пропаганди ЦЗ, безпеки життєдіяльності людини:
- виступи педагогів, фахівців ЦЗ, присвячені традиціям та сучасним завданням ЦЗ, завданням для школярів з тематики “Навколишнє середовище і людина”, “Екологічні проблеми”.
3. День цивільного захисту в школі проходив згідно з планом.
У кожному класі з учнями школи проведені класні години, які допомогли дітям зрозуміти, як поводитися у надзвичайних ситуаціях, що таке «Цивільний захист України», ознайомитися з чорними сторінками нашої історії, з історією аварії на ЧАЕС; проведено тренінги: «Думати швидко – діяти чітко», «Дії у надзвичайних ситуаціях», «Перша допомога при кровотечі»; ситуативні ігри (зупинка кровотечі, втрата пам’яті, переломи кінцівок, травми різного характеру): переглянуто й обговорено ряд презентацій з учнями різних класів («Надзвичайні ситуації природного й техногенного характеру», «Особиста безпека у надзвичайних ситуаціях», «Чорнобиль – це не повинно повторитися», «Битва за Чорнобиль. Хроніка основних подій», «Чорнобиль – трагедія українського народу», «Дзвони Чорнобиля», «Безпека життєдіяльності дитини», «Дії в надзвичайних ситуаціях» та інші).
- Проведено практичні заняття: правила при різних НС, правила евакуації при пожежі та хімічному зараження приміщення, правила користування засобами індивідуального захисту (ватно-марлеві пов’язки).
- З учнями 9-х класів проведено семінар «Ядерна енергія: аргументи «за» і «проти» (підготовлено учнями 9А класу).
- Проведено бесіди: «Екологічні проблеми нашого міста», «Дії людини в надзвичайних ситуаціях», «Як уникнути небезпеки вдома, у школі, на вулиці», «Найпростіші засоби органів дихання», «Учневі про цивільний захист України», «Як себе захистити», «Індивідуальні засоби захисту», «Поведінка людини, яка потрапила в небезпеку», «Правила людини при евакуації» «Організація першої медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях».
- Проведено літературні читання «Чорнобиль – наш біль, наша пам'ять».
- Випущено стіннівки («Чорнобиль сьогодні»), «Правила протипожежної безпеки», «Трагедія Чорнобиля – трагедія Землі».
- Проведено конкурси і вікторини у 6-11 класах («Поведінка та дії дитини під час надзвичайних ситуацій», «Техніка безпеки в надзвичайних ситуаціях», «Що я маю робити: панікувати чи дотримуватися правил під час НС», «Індивідуальні засоби захисту», «Правила безпеки при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами», «Правила поведінки і дії при знаходженні маловідомих предметів».
- Проведено загальношкільні воєнізовано-спортивні змагання для учнів 5-6, 9-11 класів (змагання з елементами використання завдань з предмета «Захист Вітчизни»).
- Воєнізовано-спортивні змагання були проведені і в усіх інших класах (паралелі класі 2-4 класах).
- Відпрацьовано практичні дії всіх учасників навчально-виховного процесу у разі оголошення надзвичайної ситуації (евакуація)
- Організовано виставку малюнків учнів 2-11 класів.
|