1 вересня - День знань
Великий Юлій Цезар казав: «Знання – це сила». День знань хвилююче свято для всіх. Немає людини, котра не пам’ятає день першого дзвінка, першу вчительку, шкільних товаришів.
Офіційно День знань був затверджений Верховною радою СРСР 1 вересня 1984 року. В цей день в школах проводять урочисті заходи, студентам вручають студентські квитки.
Але так було не завжди. Ще на початку 20 століття 70% населення Землі було зовсім або частково неграмотними. Великий вклад в освіту Русі внесли болгарські ченці Кирило та Мефодій (X ст.), запровадивши кирилицю – старослов’янську абетку. Лаври та монастирі стали центрами навчання. Центром розвитку системи освіти України в XVI-XVII ст. стала Києво-Могилянська академія.
Поряд з навчально-освітніми закладами, які становили гордість нації, народ України створював свою педагогіку – козацьку. Крах царизму в Росії та в Україні в 1917 році, привів до зруйнування багатьох шкіл. У 1919-1939 рр. розгорнулась боротьба за ліквідацію неписьменності серед дорослого населення, було запроваджено загальну початкову освіту, перехід до загальної семирічної освіти в місті й на селі, поступово розширилася мережа середніх (десятирічних) шкіл у містах та районних центрах. У 1966-1976 рр. школи України перейшли до загальної середньої освіти.
1 вересня 2011 року в Україні, як і традиційно у багатьох інших країнах, розпочався навчальний рік. 4 мільйони 200 тисяч учнів, із них 416 тис. першокласників, сіли за партии.
Колектив нашої школи прийняв у свою дружну сім’ю 83 першокласника. І останній рік будуть навчатися 55 учнів 11 класів.
На урочистій лінійці пролунав перший дзвінок, який сповістив про початок нового навчального року. |