Кожного року в квітня проходить День цивільного захисту та об'єктового тренування. У цьому році 25 квітня ми провели класну годину, присвячену правилам поведінки у надзвичайних ситуаціях.
Одним із найважливіших аспектів життя людини є проблема безпеки. Адже безпека торкається сутності життя людини, всіх сторін її існування й діяльності. Для більшості людей поняття безпеки пов’язане з повсякденними клопотами й буденними проблемами. Тому захист здоров’я, життя, довкілля, економічного та соціального благополуччя є основними факторами безпечного існування людини.
Під час класної години ми дізналися про поведінку у надзвичайних ситуаціях.
Поведінка людей у надзвичайних ситуаціях
Стихійні лиха, аварії та катастрофи вимагають високої морально-психологічної стійкості, витримки і рішучості, готовності надати допомогу потерпілим, врятувати матеріальні цінності. Особливі умови викликають у людини психологічну та емоційну напруженість. У всіх важких ситуаціях вирішальну роль відіграє моральне загартування і психічний стан людини. Вони визначають готовність до усвідомлених, впевнених і розважливих дій.
Щоб легше впоратися зі своїми почуттями та емоціями, необхідно дотримуватись заходів запобігання стресу.
Заходи запобігання стресу
1) Намагатися не залишатися на самоті або в оточенні людей, які перебувають у такому ж психічному стані; бажано проводити час у компанії тих, хто легше переніс катастрофу;
2) якомога більше займатися спільною роботою, іграми, малювати, займатися спортом, музикою, майструвати що-небудь, намагатися бути в оточенні людей;
3) дітям будь-якого віку бажано оточувати себе улюбленими іграшками або іншими предметами, читати улюблені книги;
4) займатися психологічними вправами для тренування своєї волі та емоційної стійкості.
Домедична допомога
Перша допомога у разі розвитку непритомності
1) Переконатися в наявності пульсу на сонній артерії;
2) покласти хворого на спину;
3) розстебнути комір одягу;
4) послабити пасок;
5) підняти ноги на незначну висоту;
6) піднести до носа ватку із нашатирним спиртом або оббризкати обличчя водою;
7) натиснути вказівним пальцем у точку біля перегородки носа.
Якщо протягом трьох хвилин до хворого не повертається свідомість, його слід якомога швидше перевернути на живіт і прикласти до голови холод.
Пам’ятайте! При будь-якому виді непритомності, навіть якщо втрата свідомості тривала не більше 1—2 хвилин, слід звернутися до лікаря.
Забороняється під час непритомності:
• Прикладати грілку до живота або попереку.
• Приховувати випадки непритомності від близьких і лікарів.
|