Свято «Наша мова калинова»
У світі налічується близько 3 тисяч мов. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі. Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Тернистим був її шлях до загального визнання.
9 листопада— День української писемності й мови, який щороку з 1997 року відзначається в Україні. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності. До Дня української писемності й мови учнями 6 – В класу було підготовлено і проведено позакласний захід - свято «Наша мова калинова». На ньому діти дізналися про виникнення старослов’янських писемних знаків, історію створення перших книг. Учні з захопленням розповідали вірші про мову, слухали пісні, приказки, прислів’я, мовні загадки і жарти. А також зрозуміли, що від того, наскільки вони добре будуть знати мовні закони, вмітимуть чітко й переконливо висловлювати свої думки і розумітимуть інших, залежить їхнє майбутнє.
Справжня людина виростає з любові до рідної матері, до родини, до рідного краю, до рідної мови та культури. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків. “Якщо старанно пошукати в книгах мудрості, – зазначав Нестор Літописець, – то знайдеш користь душі своїй”. Нехай же вивчення мови стане для всіх сходинкою до майбутніх успіхів, до самоствердження. Користуйтесь рідною мовою, плекайте, шануйте, ніколи і ніде не забувайте про цей найдорожчий скарб.
|